Image link

Cyber Twierdza

Zbuduj najbardziej odporny system zabezpieczeń teleinformatycznych
Zarejestruj sięDowiedz się więcej
Image link

Czym jest Cyber Twierdza?

„Cyber Twierdza” jest grą symulacyjną polegającą na budowie najbardziej odpornego systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego (faza prewencji) oraz skutecznym reagowaniu na losowo wybrane cyberataki (faza reakcji). Gra opiera się o specjalnie przygotowane karty, symbolizujące środki bezpieczeństwa z obszaru organizacyjnego (np. SOC, CERT), procesowego (np. procedura zarządzania incydentami) i technicznego (np. SIEM). Każde z zabezpieczeń ma swoją cenę (widoczną na karcie) oraz siłę oddziaływania obronnego (nieznaną dla grających, różną dla poszczególnych cyberataków). Na potrzeby zbudowania systemu cyberbezpieczeństwa uczestnicy gry otrzymują wirtualny budżet, który ogranicza zakres ich inwestycji.

Liga Cyber Twierdza

Rywalizuj z najlepszymi zespołami cyberbezpieczeństwa w trakcie całego sezonu rozgrywek! Przed zespołami są postawione zadania zbudowania systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego oraz reagowania na losowo wybrane lub z góry określone ataki.

Szkolenia

Cyber Twierdza to nauka w formie grywalizacji (gamifikacji/gryfikacji) oparta na świadomym i celowym wykorzystaniu mechanizmów stosowanych przy projektowaniu gier w celu aktywizowania, motywowania i angażowania wybranej grupy uczestników.

Eventy

Cyber Twierdza może stanowić fundament wokół, którego zbudujesz program wydarzenia lub być doskonałym sposobem na jego uatrakcyjnienie. Organizacja rozgrywek podczas konferencji czy spotkania biznesowego pozwala na zbudowanie relacji z uczestnikami.