Finał 2 sezonu Ligi Cyber Twierdzy

2 sezon ligi Cyber Twierdzy dobiega końca, po wielu rozgrywkach nadchodzi czas na wielki finał! Rywalizacja najlepszych zespołów cyberbezpieczeństwa, co najmniej 5 scenariuszy, solidna dawka emocji i walka nie tylko o nagrodę główną, ale i nagrodę finału.

Scenariusze
W czasie trwania finału drużyny rozegrają 5 scenariuszy w czasie dwóch sesji: porannej i popołudniowej. Dodatkowo, w trakcie finału pojawi się zapowiedź zmienionej formuły w 3 sezonie ligi.
Nagrody
Przez cały sezon drużyny walczą o nagrody, których pula wynosi 20000 zł, z czego zwycięska drużyna zgarnia 12000 zł, druga 5000 zł, a trzecia 3000 zł. Ale to nie koniec! Przygotowaliśmy dodatkowe nagrody dla zwycięzców turnieju finałowego, których pula to 6000 zł. Każdy ma szansę na zwycięstwo!

Czas na finał!

Pierwszy turniej

Drugi turniej

Trzeci turniej

Czwarty turniej

Piąty turniej

Finał sezonu

0

Days

0

Hours

0

Minutes

0

Seconds

Szczegóły

22 marca 2022 r. wystartował II sezon Ligi Cyber Twierdzy z zupełnie nową stroną, scenariuszami i nowymi zespołami. W ciągu kolejnych miesięcy liczba drużyn przekroczyła 60, a w tabeli wiele się działo. Żadna drużyna nie może być pewna zwycięstwa, ale już wkrótce dowiemy się, który zespół okaże się najlepszy.

 

30 września 2022 r. odbędzie się wielki finał II sezonu Ligi Cyber Twierdzy.

 

Gotowi na dawkę emocji? Jest o co walczyć! Ponad 60 zespołów zmierzy się z co najmniej 5 specjalnie przygotowanymi scenariuszami, a najlepsza 3 zgarnie nagrody.

Nagrody za walkę podczas całego sezonu:

 1. Miejsce pierwsze: 12 000 zł
 2. Miejsce drugie: 5 000 zł
 3. Miejsce trzecie: 3 000 zł
Ale to nie koniec! Zupełną nowością jest, że podczas II finału Ligi Cyber Twierdzy, 3 najlepsze drużyny tego dnia, które pojawią się w Warszawie i wezmą udział w grze stacjonarniej wygrają dodatkowe nagrody. Liczyć się będą tylko punkty finałowe: ci, którzy poradzą sobie najlepiej z pięcioma scenariuszami, wygrają dodatkowe pieniądze: pula nagród to 6 000 zł.

Nagrody za walkę podczas Finału Ligi Cyber Twierdza:

 1. Miejsce pierwsze: 3 000 zł
 2. Miejsce drugie: 2 000 zł
 3. Miejsce trzecie: 1 000 zł

Ponadto dla pierwszych 3 drużyn przewidziano dodatkowe nagrody w postaci darmowego członkostwa w ISSA Polska.

A jednak to nie wszystko! Nasz Partner ISSA Polska rozlosuje także wśród wszystkich drużyn, które pojawią się na finale w Warszawie, 3×550 PLN!

Nawet drużyna, która dołączy na sam finał a nie startowała w lidze do tej pory, ma szanse na wygraną podczas finału 3 najlepsze drużyny tego dnia, które pojawią się w Warszawie, wygrają dodatkowe nagrody.

Wydarzenie odbędzie się w wersji hybrydowej. Część zespołów przyjedzie do Warszawy, a część połączy się w formie zdalnej. W Warszawie zapraszamy Was do hotelu Sound Garden na ulicy Żwirki i Wigury 18 do sali Symfonia. Pozostałe zespoły tradycyjnie zapraszamy na kanał na Discordzie. Jeszcze przed finałem zostanie przeprowadzona ankieta, w której drużyny będą musiały zadeklarować, w jakiej formie rozegrają ostatni turniej.

Dlaczego warto przyjechać na finał do Warszawy? Spotkasz się z innymi drużynami i dowiesz się, kim byli przeciwnicy. Doświadczysz wyjątkowej atmosfery charakteryzującej finały Ligi Cyber Twierdzy. Możesz wygrać nagrodę specjalną finału (pula nagród to aż 6000 zł!), nawet jeśli nie uczestniczyliście we wszystkich rozgrywkach.

W trakcie finału drużyny rozegrają minimum 5 scenariuszy podczas dwóch sesji: porannej i popołudniowej. Dodatkowo zaprezentujemy zapowiedź zupełnie nowej wersji gry, którą lepiej będzie można poznać, gdy wystartuje sezon 3 Ligi Cyber Twierdzy. Niektóre z jej funkcjonalności zostaną wykorzystane już w tegorocznym finale.

Cały harmonogram poniżej.

Program finału

10:00 Rozpoczęcie finału II sezonu Ligi Cyber Twierdzy
10:15-12:00 Sesja poranna: rozgrywki oraz prezentacje partnerów powiązane ze scenariuszami
12:00-13:00 Przerwa obiadowa*
13:00-15:00 Sesja popołudniowa: rozgrywki oraz prezentacje partnerów powiązane ze scenariuszami
15:00-16:00 Podsumowanie, ogłoszenie wyników, rozlosowanie nagród organizatorów i partnerów
*organizatorzy zapewniają kawę, napoje i ciastka, lunch na koszt własny
Rozgrywki

Podczas pierwszego sezonu odbyło się osiem turniejów. W trakcie siedmiu uczestnicy rozegrali po dwa scenariusze, a w turnieju finałowym, czekało ich aż pięć rozgrywek. Dzięki temu walka o najwyższe miejsca trwała do końcowej rozgrywki i każda z drużyn mogła namieszać w rankingu. Emocje w ostatnich minutach rywalizacji sięgały zenitu.

Drużyny

W Lidze uczestniczyły firmy z wielu sektorów, co przyczyniło się do różnorodności podejścia oraz strategii. W zeszłorocznej Lidze wzięły udział 23 drużyny, w tym ponad 80 uczestników. Sektory, z których pochodziły ekipy to głównie bankowość, finanse, telekomunikacja i IT, ale również sektor administracji publicznej, konsultingowy, sektor automatyki przemysłowej oraz edukacji.

Przebieg rozgrywek – jak się zmieniali liderzy

Już od początkowych rozgrywek utworzyła się grupa drużyn, która zaciekle rywalizowała ze sobą o najwyższe pozycje przez całą Ligę, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po pierwszym turnieju drużyna Stronghold objęła prowadzenie, jednak straciła fotel lidera na rzecz drużyny Cyberband po drugim turnieju. Cały czas za ich plecami czaiły się drużyny Grey Team, Cybertajniacy i TTnedi. Stronghold odzyskał tron już po trzecim turnieju, ale punktacja wciąż się wahała i rywale nie

dawali o sobie zapomnieć. Do gry o najwyższą stawkę włączył się zespół „ęśąćż” (zgadnijcie skąd są 😊 ), który od czwartego turnieju zajmował piąte miejsce, natomiast później stopniowo zaczął się wspinać w rankingu, atakując pozycję lidera . W trakcie finału rozegranych zostało pięć rozgrywek i żadna z drużyn z pierwszej piątki nie mogła być pewna ostatecznego wyniku. Walka trwała do samego końca, ale ostatecznie drużyna Stronghold nie oddała pozycji lidera. Tuż za nimi uplasował się zespół „ęśąćż” ze stratą jedynie 4 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Cybertajniacy.

Ostateczne wyniki prezentują się w ten sposób: I miejsce – Stronghold (259 pkt.)
II miejsce – ęśąćż (255 pkt.)
III miejsce – Cybertajniacy (243 pkt.)

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rywalizacji oraz dostarczenie wielu emocji.

Cyber, Cyber… – 144 – Liga Cyber Twierdzy – finał

Informacje ogólne

 1. Organizatorem Ligi Cyber Twierdzy (dalej LCT) jest Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń z siedzibą w Warszawie, przy ul. Adama Branickiego 13.
 2. Turnieje będą odbywać się on-line lub w postaci regularnego wydarzenia, o charakterze stacjonarnym. Uczestnicy turniejów on-line we własnym zakresie zapewniają sobie sprzęt niezbędny do uczestniczenia w lidze, czyli komputer z dostępem do sieci Internet.
 3. Informacje o sezonie (liczbie turniejów, okresie trwania i nagrodach), w którym liga toczy swoje rozgrywki podaje organizator na stronie http://cybertwierdza.cybsecurity.org.

Rejestracja zespołów

 1. W grze mogą brać udział zespoły, które zarejestrują się do LCT poprzez stronę internetową https://www.cybsecurity.org/cyber-twierdza/, podczas rejestracji drużyna podaje mail swojego kapitana, przez którego będzie utrzymywany kontakt z drużyną i będzie on oficjalnym reprezentantem drużyny w rozgrywkach. Nie można być członkiem kilku drużyn równocześnie.
 2. Rejestrując się i poprzez wzięcie udziału w turniejach, kapitan potwierdza, że wszyscy zgłoszeni członkowie drużyny akceptują niniejszy Regulamin.
 3. Zespoły mogą liczyć od 2 do 5 osób.
 4. Do uczestnictwa w Lidze, można dołączyć w każdym momencie trwania sezonu. W momencie dołączenia każda nowa drużyna ma na koncie zero punktów.
 5. W każdym z turniejów skład drużyny nie musi być pełny, by zaliczyć punkty do ogólnej klasyfikacji konieczna jest obecność przynajmniej jednego reprezentanta drużyny. 
 6. W LCT nie mogą uczestniczyć pracownicy i członkowie Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz ich rodziny.

Zasady organizacji turniejów

 1. W trakcie turnieju zespoły rozegrają określoną przed turniejem liczbę rund gry Cyber Twierdza, zgodnie z zasadami gry, które dostępne są na stronie: http://cybertwierdza.cybsecurity.org
 2. Turnieje w ramach LCT będą organizowane w określonych przez organizatora terminach. Turnieje mogą odbywać się w dwóch formułach: wersji stolikowej – gra odbywa się “w realu”, przy stolikach lub wersji online – z wykorzystaniem przygotowanej aplikacji. Informacje o terminach i możliwych formułach turniejów oraz wszelkie inne informacje dotyczące LCT publikowane będą na stronie LCT: http://cybertwierdza.cybsecurity.org
 3. Podczas trwania sezonu LCT Istnieje możliwość organizacji dodatkowych turniejów (np.: przy okazji innych wydarzeń). Turnieje te również będą zaliczane do ogólnej klasyfikacji LCT.
 4. Każdy z turniejów dodatkowych może mieć specjalne zasady, o których uczestnicy zostaną powiadomieni przed takim turniejem
 5. O wszystkich turniejach kapitanowie drużyn będą informowani drogą mailową, przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.
 6. W przypadku rozgrywania turnieju w wersji online każda z drużyn biorących udział w LCT we własnym zakresie zapewnia sobie sprzęt i łącze internetowe, które jest niezbędne do przeprowadzenia rozgrywki. Organizator nie odpowiada za problemy techniczne, które mogą wystąpić podczas rozgrywki (np. zerwanie łącza, awaria komputera) i w efekcie mogą uniemożliwić udział w turnieju lub jego rundzie.

Zasady Punktacja LCT

 1. Drużyny biorące udział w pojedynczym turnieju zdobywają określoną ilość punktów zgodnie z zasadami gry Cyber Twierdza. Punkty te decydują o miejscach zajętych w pojedynczym turnieju. Turniej taki wygrywa drużyna, która zdobyła najwięcej punktów.
 1. Po rozstrzygnięciu pojedynczego turnieju, każda z drużyn zdobywa punkty rankingowe liczące się do punktacji ogólnej. Za każde 100 punktów zdobytych w pojedynczym turnieju drużyna otrzymuje 1 punkt rankingowy do punktacji ogólnej LCT.
 2. Dodatkowo drużyny, które zajęły miejsca na podium, otrzymują premię do punktacji ogólnej w następującej liczbie punktów:
 3. 1 miejsce w turnieju – 3 punkty rankingowe.
 4. 2 miejsce w turnieju – 2 punkty rankingowe.
 5. 3 miejsce w turnieju – 1 punkt rankingowy.
 6. O zwycięstwie w Lidze, decyduje najwyższa liczba punktów uzyskana przez drużynę w klasyfikacji ogólnej Ligi na koniec jej rozgrywek. W przypadku równej liczby punktów o kolejności decyduje liczba zdobytych punktów premiowych (otrzymywanych za trzy pierwsze miejsca we wszystkich turniejach). W przypadku równej liczby punktów rankingowych i punktów premiowych, o ostatecznej kolejności decyduje wynik turnieju dogrywkowego pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Turniej dogrywkowy kończy się po pierwszej rundzie wyłaniającej zwycięzcę.

Nagrody

 1. Organizator przewiduje nagrody dla drużyn, które zajmą czołowe miejsca w całym sezonie LCT.
 2. Poszczególne turnieje LCT mogą się również wiązać z dodatkowymi nagrodami zarówno od organizatora, jak i możliwego sponsora turnieju. Organizator będzie o takich sytuacjach informował każdorazowo, przy organizacji turniejów.

Postanowienia końcowe

 1. Od ogłoszonych wyników zarówno turniejowych, jak i całej Ligi nie przysługuje odwołanie. Są one ostateczne.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo do rozstrzygania wszystkich kwestii spornych, które mogą pojawić się podczas rozgrywki, jak również związanych z tym regulaminem.

Klauzula informacyjna

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – uczestnicy Ligi, biorąc w niej udział, wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych (w tym wykorzystanie zdjęć i filmów z gry). Administratorem danych jest Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, z siedzibą Warszawie, przy ul. Adama Branickiego 13. Dane (imię, nazwisko, adres e-mail) wykorzystywane są w celu wysyłania informacji o grze, oraz udostępnienia rozgrywki. Istnieje możliwość wycofania zgody, przesyłając informację drogą elektroniczną na adres: [email protected]. Dane osobowe mogą być przekazywane do innych podmiotów w związku z zapewnieniem usługi informatycznej (serwery, poczta e-mail). Dane te nie są profilowane automatycznie oraz nie zostają przekazane poza Europejski Obszar Gospodarczy. W wypadku zastrzeżeń co do przetwarzania danych osobowych, przysługuje skarga do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

MiejsceDrużynaRanking 1 turniejRanking 2 turniejRanking 3 turniejRanking 4 turniejRanking 5 turniej
1ęśąćż18385482105
2Ogóry13385884100
3Komando Wilków Alfa1535567994
4Cybertajniacy1542617692
5Allsafe1637526991
6Blu Tim1534507589
7elkarze1437547388
8OneHackMan1233497287
9Grupa Specjalna1131466987
10CyberEkspress2020376083
11BoomerSkaut1535496478
12Wystaw Ticketa1333496677
13RycerzeŚwiatłowodów1228446177
14szwop1028446076
15TEpe rnAM1434466375
16Mad Maw1232446474
17Spifftacular Mob1130436273
18IRC1433466073
19Niebiańskie Sygnatury1326415872
20Szara Strefa1534466371
21ęśąćž1329435970
22AlphaSeal1333435967
23Oscar1126375364
24Old-Timers1122344860
25Sztrom1332444456
26Popolupo1129425555
27Pingwiny15284055
28CyberPatrioci1024365252
29Twierdza Inosa1022355252
30Copernicus_Cyber1230454545
31Corporror1023344545
32CyberBand1227434343
33AM11329434343
34UMseK1432434343
35Cyber Warriors1432414141
36ReadMan1023313838
37The Shield12213138
38GrzeMar926363636
39CyberFuses16253636
40Cybermiluś9203434
41RychuSquad1029292929
42Szwadron Komandosów Alfa51929
43cybercider1328282828
44to my10172828
45PRYNCYPAŁKI1327272727
46Cheaterzy1227272727
47Large Picnic Attackers1226262626
48Gh0$t Bu$ter$1325252525
49Net-Zet1225252525
50cybear1111242424
51GAC14232323
52CyberMarines1023232323
53Sixth Sense922222222
54C6418181818
55E Corp17171717
56CyberŻołnierze16161616
57A5tr1d14141414
58AC_Pajace88888
59JcQTim88888
60Farmaceuci88
61RealEstateInvestors77777

Patronat

Patronat

Partnerzy

BlackBerry
ComCERT
GREYCORTEX
MCX
Risk Monitor
Seqred
Tekniska
ISSA
Z3S
Organizator
Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń