Zapowiedź 5 turnieju 3 sezonu Ligi Cyber Twierdzy

Zapowiedź 5 turnieju 3 sezonu Ligi Cyber Twierdzy

Już 17 maja o 18:00 zapraszamy Was na kolejne rozgrywki Ligi Cyber Twierdzy, a firma CyberGrzmot ostrzega przed kolejną kampanią.

Ostrzeżenie przed trwającą kampanią szpiegowską

Firma CyberGrzmot ostrzega, że w sieci trwa kampania szpiegowska związana z rosyjskimi służbami specjalnymi. Celem kampanii są głównie ministerstwa spraw zagranicznych oraz placówki dyplomatyczne państw NATO i Unii Europejskiej. Celem kampanii jest nielegalne pozyskiwanie informacji.

„To dzięki pełnej współpracy pomiędzy analitykami CERT Polska i Służbą Kontrwywiadu Wojskowego oraz podmiotami obserwującymi aktywność grup cyberprzestępczych sponsorowanych przez obce państwa było możliwe odkrycie tej kampanii…” mówi Krzysztof Jarzyna – Prezes firmy Cyber Grzmot – „… fakt, ten cieszy mnie tym bardziej, że specjaliści z naszej firmy byli zaangażowani nie tylko w sam proces wykrycia kampanii, ale także w analizę próbek malware, z którego atakujący korzystał”.

Zespół CERT Polska oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego opublikowały raport opisujący działania threat aktora w ramach odkrytej kampanii. Specjaliści z firmy Cyber Grzmot rekomendują wszystkim podmiotom mogącym znajdować się w obszarze zainteresowania threat aktora wdrożenie mechanizmów mających na celu podniesienie bezpieczeństwa wykorzystywanych systemów informatycznych i zwiększenie wykrywalności ataków oraz zapoznanie się z raporten CERT Polska i SKW.

Related Posts