Podsumowanie 4 turnieju

Podsumowanie 4 turnieju

W czwartek 12.07. o 18:00 drużyny Ligi Cyber Twierdzy rozegrały czwarty turniej w ramach ligi. To oznacza, że wielkimi krokami zbliża się wielki finał.

Tym razem drużyny broniły europejskiej firmy telekomunikacyjnej. Scenariusz nr 1 dotyczył kampanii przeprowadzonej niedawno przez grupę powiązaną z rosyjskimi służbami opartą na wykorzystaniu podatności w narzędziu Microsoft za pomocą dokumentów Microsoft Office. W trakcie rozgrywek drużyny zyskały pewność, że chodzi o atak, o którym jeszcze niedawno było bardzo głośno: Follina. Faza prewencji trwała 10 minut i do wydania było 1 000 000. Na reakcję zespoły miały 5 minut, a dysponowały budżetem 400 000.

Scenariusz nr 2 zakładał ochronę organizacji przed technikami wykorzystywanymi przez sponsorowaną przez irańskie MOIS (Ministry of Intelligence and Security) grupę APT, o której aktywności na początku tego roku informowały amerykańskie i brytyjskie służby wywiadowcze. Chodziło o MuddyWater, a faza prewencji trwała 7 min, gdzie do wydania drużyny otrzymały 500 000. Faza reakcja to były tylko 3 minuty z budżetem 300 000.

Ta rozgrywka zdecydowanie zamieszała w całej naszej tabeli, co pokazuje, że nic wciąż nie jest pewne. Emocje w kolejnych turniejach gwarantowane!

Wyniki sprawdzicie w zakładce Liga Cyber Twierdza: Ranking Sezon 2.

Related Posts