Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń na TechRisk 2022

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń na TechRisk 2022

W dniach 8-9.06 2022r we Wrocławiu odbyła się konferencja Technology Risk Management Forum. Główną osią wydarzeń drugiego dnia konferencji była Gra Decyzyjna zrealizowana w oparciu o platformę Cyber Twierdza. Uczestnicy konferencji już podczas rejestracji otrzymywali przydział do jednego z dwunastu zespołów reprezentujących fikcyjne organizacje z sześciu obszarów infrastruktury krytycznej: Finansów, Mediów, Administracji Publicznej, Logistyki, Energetyki i Telekomunikacji.

Cyber Twierdza TECHRISK 2022

Zadaniem wszystkich zespołów była budowa systemu cyberbezpieczeństwa w przypisanej organizacji, a następnie zareagowanie na ewentualny atak w obliczu globalnego kryzysu geopolitycznego związanego z napaścią jednego kraju na drugi. 

Gra prowadzona była przez Marcina Fronczaka i Piotra Kępskiego z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz Łukasza Guździoła Przewodniczącego Rady Programowej TechRisk i Artura Marka Maciąga z Inicjatywy Kultury Bezpieczeństwa. Rozgrywki i ich wyniki komentował ekspert Piotr Niemczyk.

Cyber Twierdza na TechRisk 2022

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech scenariuszach bazujących na rzeczywistych kampaniach APT, jakie zaobserwowano podczas konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Były to: atak DDoS, haktywizm z wykorzystaniem narzędzi malware oraz atak z wykorzystaniem skompromitowanej infrastruktury na inną organizację.

Gra była realizowana hybrydowo – spośród drużyn wyłonieni kapitanowie wprowadzali wybrane karty zabezpieczeń do platformy Cyber Twierdzy, zaś w samym wyborze kart pomagały przygotowane przez Fundację i organizatorów konferencji plakaty formatu A0, zawierające wszystkie dostępne karty. 

Cyber Twierdza na TechRisk 2022

Rozgrywki odbyły się w trzech sesjach i były zażarte. Zwycięzcy – zespół 10 reprezentujący sektor Mediów – zdobyli 2323 pkt, wyprzedzając tym samym zespół 1 – Finanse, który uzyskał 2157 pkt. i zespół nr 4 – Media, który uzyskał 2045 pkt. 

Zapraszamy na kolejne wydarzenia, w których będziemy brali udział, w tym na XIV Konferencję Naukową z cyklu „Bezpieczeństwo w Internecie – Hacking”, która odbędzie się 25.06.2022 r. w Kampusie UKSW w Auditorium Maximum (budynek nr 21), w Auli Roberta Schumana przy ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa, podczas której będziecie także mogli wziąć udział w rozgrywkach Cyber Twierdzy.  Ponadto zapraszamy do udziału w lidze Cyber Twierdzy. 

Related Posts