Cyber Twierdza dla absolwentów studiów MBA w Gdyni

Cyber Twierdza dla absolwentów studiów MBA w Gdyni

Cyber Twierdza była ostatnim wyzwaniem dla absolwentów studiów MBA w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

W dniu 12.06 2022r w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom studiów podyplomowych MBA obszaru Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem i Usługami Cyfrowymi prowadzonych przez Akademię Marynarki Wojennej. W ramach studiów najlepsi wykładowcy podzielili się ze słuchaczami swoim doświadczeniem w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi. W gronie tym byliśmy również my – Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń została zaproszona do grona wykładowców. Nasi przedstawiciele poprowadzili nie tylko wykłady, ale również grę w ramach platformy Cyber Twierdza.

Co ciekawe – gra została rozegrana dwukrotnie – w ramach pierwszego i ostatniego zjazdu uczestników. Podczas finalnych rozgrywek trzy zespoły z fikcyjnych przedsiębiorstw, wyłonione spośród studentów, zmierzyły się z czterema atakami zgrupowanymi w dwa scenariusze. Ataki były wzorowane na kampaniach APT wykrytych w okresie wybuchu konfliktu zbrojnego w Ukrainie, zaś organizacje budowały swe systemy cyberbezpieczeństwa w obliczu konfliktu, który wybucha pomiędzy dwoma sąsiednimi krajami, w sytuacji zagrożenia cyberatakiem.

Wszystkie zespoły uchroniły swoje organizacje zdobywając średnio ok. 2200 pkt. 

Platforma Cyber Twierdza została wykorzystana, by uświadomić uczestnikom studiów, jakie pułapki i ryzyka mogą napotkać podczas budowania spójnej koncepcji ekosystemu cyberbezpieczeństwa w każdej organizacji oraz jak ich uniknąć lub im przeciwdziałać. 

Related Posts