Czas na 2 turniej

Czas na 2 turniej

Już 28 kwietnia o 18:00 odbędzie się 2 turniej 2 sezonu Ligi Cyber Twierdzy. Rozgrywka będzie dotyczyć obrony organizacji wykorzystującej automatykę przemysłową.

Partnerem tego turnieju została ISSA Polska. W związku z tym są dodatkowe nagrody! Dla pierwszych trzech zespołów została przewidziana darmowa składka w ISSA, a ponadto czekają nagrody finansowe:
1500 zł za I miejsce
1000 zł za II miejsce 
500 zł za III miejsce

Nowe drużyny wciąż mogą się rejestrować i grać o nagrody turniejowe, a także o nagrodę główną! 

Jesteście zespołem cyberbezpieczeństwa w podmiocie dostarczającym energię elektryczną. 

1 scenariusz będzie dotyczył niedawnej aktywności grupy FIN7 polegającej na dystrybucji ransomware z wykorzystaniem specyficznego wektora ataku. W pierwszym scenariuszu nie będą uwzględniane karty z kategorii Źródła danych.

2 scenariusz będzie dotyczył najnowszych ostrzeżeń NSA i FBI o grupach APT, które opracowały własne narzędzia do atakowania urządzeń ICS/SCADA m.in.: sterowniki PLC Schneider Electric MODICON i MODICON Nano, sterowniki PLC OMRON Sysmac NJ i NX oraz serwery OPC Unified Architecture (OPC UA).  Narzędzia te umożliwiają im skanowanie, kompromitowanie i kontrolowanie zaatakowanych urządzeń po uzyskaniu wstępnego dostępu do sieci  technologii operacyjnych (OT). Dodatkowo mogą atakować stacje inżynierskie oparte o systemy Windows, które mogą być obecne w środowiskach informatycznych (IT) lub OT, wykorzystując exploita, który atakuje sterownik płyty głównej ASRock ze znanymi lukami. Powodzenia!

Related Posts