Podsumowanie 1 turnieju

Podsumowanie 1 turnieju

22 marca odbyła się inauguracja 2 sezonu Ligi Cyber Twierdza, podczas którego drużyny rozegrały dwie rundy, a więc dwa zupełnie nowe scenariusze związane z niedawnymi atakami w Ukrainie.

Nowa strona ligi, nowe scenariusze, nowe elementy gry pojawią się w trakcie sezonu, nowe zespoły i większa dawka emocji.

Przebieg turnieju

W 1 turnieju udział wzięło ok. 50 zespołów. Każdy z nich wcielił się w role zespołu zarządzającego odpowiedzialnego za bezpieczeństwo cybernetyczne w jednostce rządowej w sektorze publicznym. W każdej fazie (prewencji i reakcji) ich celem była wspólna decyzja o zakupie konkretnych narzędzi do cyberbezpieczeństwa, które były wyświetlane na kartach symbolizujących zabezpieczenia. Karty były podzielone na trzy podstawowe grupy: organizacyjne, proceduralne i techniczne.

Pierwszy scenariusz zakładał atak związany z wykorzystaniem Hermetic Wiper i było to zapowiadane jeszcze przed rozpoczęciem meczu. W rundzie drugiej drużyny wiedziały tylko, że czeka je pewien typ ataku, który nasilił się w związku z wydarzeniami w Ukrainie. W trakcie turnieju okazało się, że chodzi o DDoS. 

Pierwsza gra okazała się bardzo zacięta, a patrząc w tabelę wyraźnie widać niewielkie różnice punktowe pomiędzy drużynami. Po pierwszym meczu najlepszy okazał się zespół CyberEkspress, na drugim miejscu plasuje się ęśąćż, czyli znani weterani, a podium zamyka Allsafe. Nasi liderzy jednak mają jeszcze przed sobą długą drogę do zwycięstwa, a pozostałe zespoły depczą im po piętach.

Pełen ranking znajduje się w zakładce Liga Cyber Twierdza: Ranking Sezon 2.

Gratulujemy wszystkim drużynom. Jesteśmy ciekawi, co przyniosą kolejne turnieje!

PS Wciąż możecie zapisywać się do Ligi.

Related Posts